Bunkry w Bobolinie

Bunkry w Bobolinie

Bunkry w Bobolinie - owiane tajemnicą budowle, pozostałość po II Wojnie Światowej. Położone wzdłuż wybrzeża, pomiędzy miejscowościami Bobolin a Darłówko, większość z nich położona jest na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej.

Co ciekawego w Bunkrach?

To co mogą Państwo zobaczyć to zaraz przy drodze prowadzącej na plażę betonowe fundamenty po stanowisku artyleryjskim z zachowanymi śrubami po mocowaniu działa. Przy samym wejściu na plażę znajdują się betonowe bunkry, które prawdopodobnie służyły jako tarcze strzelnicze do testowania broni wielkiego kalibru (posiadają wyraźne ślady trafień pocisków), a na jednym z nich doskonale został zachowany wybity nr fabryczny i data produkcji -
1939 r. Do dziś dnia bunkry na plaży w Bobolinie oraz wojenna historia działa Dora, której siłę rażenia testowano na niemieckich, bobolińskich poligonach doświadczalnych, intrygują historyków oraz odwiedzających Bobolin turystów.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.bobolin.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Bzdury na resorachAutor: Janowski
    Owe bunkry są pozostałością po II wojnie światowej. Na początku były to betonowe stanowiska d...
    Owe bunkry są pozostałością po II wojnie światowej. Na początku były to betonowe stanowiska dowodzenia i obserwacji, ponieważ Bobolin jak i Dąbki skrywały kompleks świetnie wyposażonej bazy szkoleniowej, głównie dla ,,Hitlerjugend,,. W kolejnej fazie zaczęto łączyć kompleksy i modernizować fortyfikacje w istocie czego, odcinek wybrzeża Mielno, Dąbki aż po Ustkę, weszły w system baterii artyleryjskiej Blüchera. Dodatkowo tuż obok bunkrów w Bobolinie, znajdował się nie wielki pas startowy i hangar dla jednostki zwiadowczej . Była to też cenna stacja meteorologiczna która dostarczała informacje innym jednostkom na morzu jak i na lądzie.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.