Darłowo i Darłówko - Gdzie się znajduję? Co warto tam zobaczyć? Co można zwiedzać? Jakie atrakcje czekają na wczasowiczów?

 • location_on Bobolin, ul. undefined

Darłowo i Darłówko

Darłowo to miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. Do dziś zachował się w mieście średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudową rynku. Darłowo to nie tylko wspaniałe zabytki, ale również leczniczy mikroklimat, 20 km szerokich plaż, czyste środowisko naturalne... Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. W Darłowie przygotowano dla nich dobrą, niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną. Darłówko to nadmorska dzielnica miasta Darłowa, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. Wspaniały mikroklimat, piękne widoki, czysta, szeroka plaża i wiele atrakcji starego, średniowiecznego miasta Darłowo czeka na turystów przez cały rok. Odległość z Bobolina do tych miejscowości to zaledwie 6 km. 

Jakie atrakcje warto odwiedzić? LATARNIA MORSKA (ul. Wschodnia 14, Darłówko, tel. 601 273 317)

Latarnia morska Darłowo usytuowana jest tuż przy ujściu rzeki Wieprzy, przy wejściu do portu w Darłówku wschodnim. Obecna wysokość wieża latarni to 22 metry, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom.

Godziny otwarcia:

 • Od 10.00 - 17.00
 • W sezonie (po 15.06) od 10:00 do zachodu słońca

 

ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH (ul. Zamkowa 4, Darłowo, tel. 94 314 23 51)

W Muzeum turyści mogą zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, w sali rycerskiej znajduje się ekspozycja sztuki sakralnej, znalazło się również miejsce dla sztuki współczesnych artystów. Należy pamiętać, by nie zwracać uwagi jedynie na eksponaty. Sam zamek stanowi nieoceniony zabytek, a odrestaurowane pomieszczenia mogą przenieść nas w klimat wieków średnich.

Dni oraz godziny otwarcia muzeum: 

Sezon wysoki (od 1 lipca do 31 sierpnia)

 • Od poniedziałku do niedzieli (7 dni w tygodniu) w godz. 10-18.
 • Kasa czynna do godz. 17.15.

Sezon średni (od 1 maja do 30 czerwca oraz od 1 września do 30 września)

 • Od poniedziałku do niedzieli (7 dni w tygodniu) w godz. 10-16.
 • Kasa czynna do godz. 15.15.

Sezon niski (od 1 stycznia do 30 kwietnia  oraz od 1 października do 31 grudnia)

 • Od środy do niedzieli (5 dni w tygodniu – w poniedziałek i wtorek nieczynne) w godz. 10-16.
 • Kasa czynna do godz. 15.15.

POMNIK RYBAKA

Pomnik ten został postawiony ku czci ludzi morza w 1919 roku. Jest to fontanna zaprojektowana przez Wilhelma Grossa i ufundowana przez rodzinę Heptenmacherów. Znajduje się w pobliżu Ratusza. Wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, które skrótowo przedstawiają dzieje miasta Darłowo.

MOST ROZSUWANY W DARŁÓWKU

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przebudowano poprzedni, stary most zwodzony na rzece Wieprzy łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Most zwodzony został zastąpiony mostem rozsuwanym. To jedynym most rozsuwany na terenie Polski, dlatego warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie.

AQUAPARK BALTICLANDIA (ul. J. Muchy 4, Darłówko Zach., tel. 94 314 34 26)

Aquapark Balticlandia znajduje się na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. 

Wejście indywidualne:

 • Od poniedziałku do piątku 
 • Sobota, Niedziela, Święta

 

AQUAPARK - PARK WODNY JAN (ul. Północna 14, Darłówko Wsch., 94 314 49 10)

Przy hotelu „Jan” w Darłowie funkcjonuje Park Wodny, o tej samej nazwie. Jest to obiekt całoroczny, który z powodzeniem umila czas w przypadku kiepskiej pogody.

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - wtorek: nieczynne
 • Środa - Piątek: 12:00-20:00
 • Sobota: 11:00-21:00
 • Niedziela: 11:00-20:00

PARK LINOWY "NAD BAŁTYKIEM" (ul. Conrada, Darłówko Wsch., tel. 533 555 140)

Park Linowy "Nad Bałtykiem" powstał z myślą o najbardziej aktywnych wczasowiczach. W Parku przygotowanych jest około 60 atrakcji podzielonych na 4 trasy. Na sam start przewidziana jest trasa treningowa, tak aby oswoić się ze sprzętem (uprząż z lonżami, karabinki, kask) oraz z wysokością.

Godziny otwarcia:

 • Codziennie: 10.00 - 20.00 (w sezonie).

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.bobolin.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0